Model İnceleme

Dacia Logan 2

on

Dacia, ülkemizde çok iyi bir pazara sahip olan LOGAN modelini yenileme kararı aldı.

Yeni Logan yani ”Logan 2” günyüzüne çıkmaya başladı. Yeni Logan’ın ön ve arka tasarımı oldukça yenilenmiş. İç tasarımı ise eski Logan’a göre çok daha teknolojik ve modern.

Özellikle dizel modellerinin cimri yakıt tüketimi ve dayanıklılığı sebebi ile gerçekten çok iyi pazara sahip olan Logan, Logan 2 ile bu pazarını devam ettireceğe benziyor.

Benzinli : TCe 90

İlk olarak Yeni Dacia Logan ve Yeni Dacia Sandero, Renault grubunun mekanik mükemmelliğinin yeni sembolü olan TCe 90’ı kullanıyor. Bu küçük üstün yetenekli motor, sürüş keyfi, azalan kullanım maliyeti, hesaplı yakıt tüketimi (4,8/100km)* ve CO2 (120 g/km*) emisyonlarını bir araya getiriyor.

Benzinli : 1.2 16V 75 Euro 5
1 149cm3 lük bu motor 55 kW (75 bg) bir güç sunuyor. Yeni Logan’da tıpkı Yeni Sandero’da olduğu gibi 135 g CO2* salımı ile 5.8l/100 km* seviyesinde ekonomik özelliğini gözler önüne seriyor. 1.2 16v 75bg bu motor daha düşük kullanım maliyeti ve 125g CO2*’ye düşürülmüş emisyon değerine sahip bir LPG versiyonu da sunuyor.

Dizel : Euro 5 uyumlu dCi 75 ve 90 
Sürüş keyfi, performansı ve çevreye saygı konusundaki beklentileri karşılamasıyla büyük ün kazanan ve çok tutulan 1.5 dCi, 55 kW (75 bg) ve 66 kW (90 bg) versiyonları bulunuyor. 3,8 l/100 km*, ve önceki versiyonlara göre 5 gram azalarak karma devirde 99 g/km CO2* salımı. Böylesi verimli bir çevresel bilanço ile her iki motor da Dacia eco² imzasından yararlanıyor.

Dacia Plug&Radio ve MEDIA NAV mültimedya sistemi 
Yeni Logan Yeni Sandero ve Sandero Stepway gibi gerçek bir mültimedya çözümü olan Dacia Plug&Radio’yu sunuyor. Bu sistem büyük ekranlı bir radyo ve MP3 format uyumlu bir CD okuyucudan oluşuyor. Bluetooth® teknolojisi, USB girişleri et öndeki priz ile aynı zamanda direksiyon altındaki kumandaları bu donanımı tamamlıyor. Dacia Lodgy ve Dokker’da zaten bulunan MEDIA NAV şimdi üç yeni modelde de sunuluyor. Ön panelin ortasına mükemmel şekilde entegre edilmiş olan sistem dokunmatik bir ekrandan oluşuyor. Bu entegre navigasyon ve Bluetooth® eller serbest kit bağlantılı ve audio streaming fonksiyonlu radyodan oluşuyor. 7 inç (18 cm) dokunmatik bir ekran yoluyla kumanda ediliyor.

Detaylar henüz açıklanmadı. Bu konu altından Yeni LOGAN‘ı takip edebilirsiniz.

Not: Bilgiler farklı kaynaklardan derlenmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir