Modifiye

Lorinser Mercedes-Benz E-Class

on

Lorinser’in E serisi üzerinde yapmış olduğu modifikasyonun detaylarını sizler için inceledik.

 Lorinser firması geçmişi…

1930 yılında kurulmuş olan LORINSER, Mercedes marka otomobillere Tuning hizmeti veren en eski ve köklü firmadır. Sahip oldukları tecrübe ve bayi ağı sayesinde Avrupa bölgesinde Garanti Dahilinde işlem yapabilen ender firmalardan biridir.

6 nesildir üretilen E Sınıfı(W212) için Lorinser motor güçlendirmesi ve body kit paketleri mevcut. Ve Türkiye’de E Sınıfı Mercedes sahibi olanlar bu uygulamayı yaptırabilecekler.

Lorinse E-Sınıfı için geliştirilen motor seçenekleri…

250 CDI motorun standart gücü 204HP ‘den 245HP’ye çıkarken torku da 500Nm’den 560Nm’ye artıyor.

350CDI motorun standart gücü 265HP’den 310HP’ye çıkarken torku da 620NM’den 720Nm’ ye artıyor.

Türkiye’de ise, E-Class’ın sahip olduğu 250CGI dizel motorun gücünü 204HP’den 245HP’ye arttırıyor.

Body Kit paketinde ilk göze çarpan detaylar…

Lorinser tasarımcılarının E-Class için tercih ettiği “siyah renkli” ön ızgara ise aracın sahip olduğu bu gücü dışa vuruyor. Bu dışa vurum E-Class’ın sahip olduğu arka difüzer set , dinamik tavan spoyleri ve  görsel açıdan zenginleştirilmiş arka panel ile devam ediyor.
Makyajın en önemli tamamlayıcısı ise klasik ve modern tasarımı zamansız bir şekilde bir araya getiren hafif alaşımlı jantlar. Bu ilgi çekici özel tasarım jantlar için Lorinser’in Türkiye temsilcisi Penta Otomotiv ‘in önerdiği kombinasyon ise ön ve arkada 19-inç jant ve 245/35/19 ön ve 275 /30/19 arka lastikler…

Bu paket bana ne kadar mâl olur ?

Kesin fiyatlar için firmayı aramanızı önermekle birlikte, 250CGI dizel motorlu aracınızı 204HP’den 245HP’ye arttırmak için yaklaşık 2.250 Euro ödemeniz gerekiyor. Ön tampon, ön panjur, arka tampon, yan çamurluklar, yan marşpiyeller, arka bagaj spoyleri, arka cam spoyleri ile özel egsoz sistemi bulunan yeni Body Kiti aracınıza yaptırmak isterseniz maliyet yaklaşık 12.900Euro’ya kadar yükseliyor.

Türkiye’de Lorinser’i nerede bulabilirim ?

Lorinser’in Türkiye deki tek adresi PENTA OTO …Firma web sitesinden tüm bilgilere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

YouTube Preview Image

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir