Model İnceleme

2013 Skoda Citigo

on

Skoda’nın küçük araç segmentinde ki yeni modeli Citigo Türkiye’de

Oldukça küçük ve oldukça geniş bir otomobil… 

Citigo, 356 cm boyu, 165 cm genişliği ve 148 cm yüksekliği ile sınıfındaki en küçük araçlardan biri olmasına rağmen geniş bir iç hacim sunuyor. 4 kişilik yolcu kapasitesine sahip Citigo’nun 251 litre olan bagaj hacimi, arka koltukların yatırılmasıyla 951 litreye kadar çıkabiliyor.

Segmentinde iddialı güvenlik seviyesine sahip… 

Üstün güvenlik donanımları arasında yer alan sürücü ve ön yolcu göğüs kafesi ve baş yan hava yastıklarının bulunduğu ilk Skoda modeli olma özelliğine sahip Citigo, “city safe drive” fren sistemi yardımcısı donanımı ile de dikkat çekiyor. Sistem, 30 kilometrenin altındaki hızlarda herhangi bir çarpışma tehlikesini, sahip olduğu sensörler vasıtasıyla algılayarak otomatik frenleme yapabilmekte. Citigo,  hitap ettiği segmentte  grup modelleri dışında bu sistemi kullanan tek model olarak da öne çıkıyor.  Citigo’da ABS ve ARS standart donanım olarak sunuluyor ve otomatik vites seçeneğinde ayrıca Yokuş Kalkış Desteği (Hill Holder) ve Elektronik Denge Kontrolü (ESC) de standart olarak bulunuyor. (Citigo Euro NCAP ‘ tan 5 yıldız almıştır. )

Oldukça cimri…

İki yeni 3 silindirli 1.0 litrelik motorlar ilk kez Citigo’da kullanıldı. 60 ve 75 beygirlik güç seçeneğine sahip motorlar,97 ve 99 gramlık karbondioksit salınımları ve  100 kilometre de 4.5 litrelik yakıt tüketimi ile Skoda’nın çevreci vizyonu ve çevreci ürün gamı ile de örtüşmekte.

Yeni Citigo’nun manual vitesli seçeneği “Ambition”, otomatik vitesli versiyonuysa “Elegance” olarak satın alabilirsiniz.

Yeni Citigo 26 bin 632 TL’den başlayan fiyatlarla Skoda Bayilerinde…

Skoda Citigo Teknik Bilgileri ve Özellikleri          Skoda Citigo Donanım Listesi   Skoda Citigo Renk Seçenekleri

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir