Model İnceleme

2013 Opel Adam

on

Opel’in en küçük ADAM‘ı merakla beklenen modellerden. Özellikle gençlere hitap edecek olan bu model 2013’ün ilk çeyreğinin sonlarına doğru Türkiye’de pazara sunulacak.

Opel Adam’ın üç farklı modeli olacak. Bu modeller: JAM, GLAM, SLAM.

Bu kaslı minik modelin en büyük özelliği onu kişiselleştirebilmeniz. Bu özelliği Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik‘in şu sözleri de teğit etmekte;

“ADAM’ın sunduğu neredeyse sınırsız kişiselleştirme imkanı bizim için modernizm ve özgürlük anlamına geliyor. Bu özellikleriyle özellikle genç sürücülere ulaşmayı hedefliyoruz”

ADAM’ınıza oldukça fazla stil yaratabilirsiniz. Gövde renklerinden bazıları;

“I’ll be Black – Siyah”

“Papa don’t Peach – Kan portakalı kırmızı”

“Purple Fiction – Bordo”

“James Blonde – Sarı”

“Saturday White Fever – Beyaz”

“Buzz Lightgreen – Yeşil”

“Red’n’Roll – Kırmızı”

“A Star is Brown – Kahverengi”

Aracınızın renk kombinasyonuna göre anahtarınızda renkleniyor.

ADAM‘ınıza 16 inç ile 18 inç arasında 30 farklı jant tasarım ve renk kombinasyonu sunuluyor. İlginç bir tasarım seçeneği ise ADAM’ın tavanı. Aracın tavanı açılır tavan olabileceği gibi, ledler ile yapılan tavan aydınlatmasıyla oluşturulmuş modeller. Tüm bu seçenekleri kendinize göre belirlediğinizde tam 30.000 farklı tasarım oluşuyor.

IntelliLink Bilgi-Eğlence Sistemi: Bu sistem Opel’de ilk defa ADAM modelinde kullanılacak. Akıllı telefonunuzla tam uygun olan bu sistem Android hem de Apple iOS yazılım sistemine sahip telefonlarla bağlantı kurabiliyor. 7 inçlik dokunmatik ekrana sahip IntelliLink Sistemine, bağlantı, USB, depolama aygıtları ile bağlantı sağlamanız mümkün. IntelliLink ile rehberinizdeki kayıtları telefonunuza hiç dokunmadan arayabilirsiniz ve içerisinde ki verilere ulaşabilirsiniz.

ADAM’ın 1.2 lt hacminde 70 beygir güç üreten ve 1.4 lt 100 beygir güç üreten iki motora sahip olacak. Maksimum hızı 185 km/s olan bu motor ecoFLEX ve opsiyonel Start&Stop teknolojisi ile birlikte geliyor.

Daha önce Opel Mokka konusunda bahsetmiş olduğumuz FlexFix Bisiklet Taşıyıcı Sistem‘de Opel ADAM ile sunuluyor.

Detaylar açıklandıkça bu konu altında sizlere sunmaya devam edeceğiz.

 

 

1 Comment

  1. mehmet adam

    07 Aralık 2012 at 13:46

    Ben mehmet adam adıma araba cıktığına cok sevindim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir