Model İnceleme

2013 Maserati Quattroporte

on

Maserati’nin lüks sedan segmentinde ki modeli Quattroporte’nin 6. nesili 2013 Ocak ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni Maserati Quattroporte satın almayı düşünüyorsanız adresiniz FerMas Oto olacak. FerMas Oto resmi web sitesine gitmek için tıklayınız.

Araç daha yollara çıkmadan Türkiye’den 1 sipariş aldıklarını dile getiren FerMas Oto Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, “2013 yılında ise Türkiye’de toplam 10 adet yeni Maserati Quattroporte satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz, sürprizlere de hazırlıklıyız” açıklamasında bulundu. Albayrak, 2005 yılından bu yana Türkiye’de 36 adet Maserati Quattroporte satıldığını vurgularken, yeni modelden sadece ilk yılında 10 adet satmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Yeni Maserati Quattroporte’nin rakiplerine kıyasla daha uzun bir model olduğuna dikkat çeken Albayrak, “Maserati, uzun bir aradan sonra yeni Quattroporte modemiyle “şoförlü kullanım” karakterini yeniden ön plana çıkarıyor. Yeni Maserati Quattroporte aynı zamanda yeni Maserati sedanlarının ilk habercisi olması bakımından da büyük öneme sahip. Yeni modelimizin etkisiyle 2013 yılında Türkiye’de yıllık satışımızı 30 adede çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Ferhat Albayrak ayrıca, Maserati’nin halı hazırda yılda dünya genelinde 5 bin adet araç satışı gerçekleştirdiğini hatırlatarak “2015 yılında Maserati tüm dünyada yılda 50 bin adet Maserati satışı hedefliyor. Bu satış gücü birbiri ardına pazara sunulacak 3 yeni model ile gerçekleştirilecek. Fiat’ın 2009’da satın aldığı İtalya’daki Bertone fabrikasında imal edilecek olan ve şimdiye kadar gerçekleştirilen 800 milyon Euro’luk yatırımın ilk meyvesi olan Yeni Quattroporte, Maserati’nin katlanarak büyüme hedefinin en önemli ilk adımıdır” açıklamasını yaptı.

2013 Maserati Quattroporte’nin motoru…

Quattroporte’nin Çift tubolu8 silindirli, 3.8 litrelik motoru 530 beygir güç üretiyor ve 710 Nm tork değerine sahip. Kaputun altında görev yapan bu motor, aracı 4.7 saniyede 0-100 km/s hıza ulaştırıyor. Max. hızlanma ise: 307 km/s

Yeni Quattroporte şimdiye kadar olan tüm Maseratti modelleri arasında en ekonomik model olmasının yanı sıra en hızlı ve en güçlü 4 kapılı Maserati ünvanına da sahip.

2013 Maserati Quattroporte Video‘su için tıklayınız.

Recommended for you

2 Comments

  1. Mehmet BAŞKURT

    27 Ocak 2013 at 20:41

    HARİKA SÜPER ÇOK HOŞ

  2. piyasa kurdu

    25 Aralık 2012 at 23:56

    Hayallerin arabası. Site mükemmel. Bayıldım. Elinize ve emeğinize sağlık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir