Model İnceleme

Renault Scenic XMOD

on

Renault’un MPV sınıfında ki modeli Scenic’in crossover modeli Scenic XMOD karşınızda.

Oldukça şık ve Renault ailesine benzer yenilenmiş tasarıma sahip olan Scenix XMOD, donanım olarak da çok zenginleştirilmiş. Normal Scenic modeline göre yükseltilmiş olan bu model, krom kaplamalı parçalar, led gündüz farlar, büyük Renault amblemi gibi bir çok detay barındırıyor.

XMOD, Grip Xtend çekiş kontrol sistemiyle donatılmış yani aracınızı yol koşullarına göre ayarlayarak daha keyifli ve güvenli bir sürüş standardına kavuşabiliyorsunuz.

Grip Xtend çekiş kontrol sisteminde üç farklı mod bulunuyor ve bunlar; Yol, Gevşek Zemin ve Uzman.

Yol Modu: Standart ayar ve sıradan bir çekiş kontrol sistemi gibi işliyor.

Gevşek Zemin Modu: Etkinleştirildiğinde motor torkunu kontrol edebiliyor ve az tutuşlu yüzeylerde fren kontrolünü optimize ediyor.

Uzman Modu:  Freni sistem üstlenirken sürücü motor torkunu kontrol ediyor.

XMOD’un bagaj hacmi 555 litre, eski Scenic’in bagaj hacmi ise 522 litre yani artış söz konusu. Koltuklar bağımsız şekilde katlanabiliyor veya çıkartılabiliyor.

Araçta multimedya sistemide mevcut bu sisteme Bose ses sitemi, 7 inçlik dokunmatik bilgi ekranı ve bu sistemi kontrol edebimeniz için joystick gibi aksesuarlar eşlik ediyor.

Detaylar ve motor seçenekleri bu başlık altında güncellenecektir.

Recommended for you

4 Comments

 1. Biray KORKMAZ

  11 Mart 2013 at 14:37

  Hasan Bey,
  Cenevre Otomobil Fuarın’da her hangi bir temsilcimiz bulunmamakta. Detaylı bilgiler için gerekli kurumlar ile iletişim içerisindeyiz, yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
  Şimdilik çıkan söylentiler, aracın 2013 yaz aylarında satışa sunulacağı ve TCe 130 beygirlik bir motor ile satışa sunulacağı yönünde.

 2. hasan

  11 Mart 2013 at 10:10

  cenevre fuarında da sergileniyor, otogol acaba oraya gitti mi, yeni güncel bilgiler var mı, örneğin 1.5 dizel otomatik var mı türkiyeye gelecek mi satış fiyatı ne olacak

 3. Ozgur

  06 Şubat 2013 at 22:53

  Son derece sık olmuş gerek tasarımı olsun gerek iç dizaynı olsun güZel olmuş

 4. hasan

  06 Şubat 2013 at 22:42

  merhabalar,
  2013 scenic konusunda yoğunlaşmıştık. xmod son derece güzel bir araç olmuş, türkiye ankaraya gelişini iple çekiyoruz incelemek için, tabi ki fiyat belirtisi alamadık.güncel haberleri bekliyoruz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir