Rehber

Cam Filmi Nasıl Çekilir?

on

Arabanıza Cam Filmi Çekme İpuçları

Aracınızın camlarına film çekmek için önce mekan ayarlamanız gerekir. Ayarladığınız mekanın rüzgarsız, tozsuz olması gerekir. Bu işlemi yapacağınız yerde rüzgar varsa baştan vazgeçin.

Yanınızda bulunması gereken malzemeler: Cam filmi, camsil, toplu iğne, çekçek benzeri alet, kuru bez, bolca gazete,bant,maketbıçağı vs…

İlk olarak aracımızı güzelce yıkıyoruz, camlarımızda leke kalmamasına dikkat ediyoruz. Kuruladıktan sonra camımızı tekrar camsil ve gazete ile güzelce temizliyoruz.

Bant ile filmimizi cam etrafındaki aracın gövdesine yapıştırıyoruz. Ve hizalamak için bant ile camın tam ortasından filmi hafifçe yapıştırıyoruz. Bundan sonrası sabır işi… Filmin alt kısmından maket bıçağı ile kesmeye başlıyoruz. Buradaki püf nokta maket bıçağıyla keserken, bıçağı çıkarmamak. Yani bıçağı çıkardığımızda atlamalar olabiliyor, buda kötü görüntülere neden oluyor. Şablonu çıkardıktan sonra camımızın ortasına biraz camsil sıkıyoruz. Daha sonra filmin arka yüzündeki plastik tabakayı söküyoruz ve yavaşca camımıza yerleştiriyoruz. Sıradaki işlem çekçeğimizle su çıkartma işlemi. Filme zarar vemeyecek şekilde çekiyoruz. Kaparcık yapan yerleri, toplu iğneyle delerek ve parmağızla hafifçe bastırarak yok edebiliyoruz.

Tabiki buradaki göründüğü kadar basit bir işlem değil. Burada sizlere işin özet halini anlattık.. Umarım kabataslakda olsa sizleri bilgilendirebilmişizdir… Denemekten zarar gelmez. Piyasada 10 TL’ye filmler var. Boş vakitlerinizde deneyebilirsiniz.

Cam Filmi

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir