Teknoloji

Headers Nedir?

on

Headers Nedir? Ne İşe Yarar

Nasıl İşe Yarar?

Egsoz sistemi modifiyesinin mantığı motorun egzoz subaplarından çıkan atık gazların dışarıya daha kolay atılması ve pistonların artık egzoz gazlarını küçük borulardan ve susturuculardan dışarıya atmak için uyguladıkları direncin azaltılmasını sağlamaktır.

Egsoz susturucuları adındanda anlaşılacağı gibi, motordan çıkan sesleri kesmek için atık gazların çıkmasını zorlaştırırlar. Buda aracınızın performansını düşürür. Modifiye tutkunları için performans tipi egzoz susturucuları üretilmiştir. Sesi fazla kesmediği için aracınız bağırır ama gazların çıkışı rahat olacağı için aracınızın performansı artar.

Uygulanması

En iyi performansı alabilmek için komple egsoz sistemi tasarlanmalıdır, tabi bunun maliyeti yüksek olduğu için pek tercih edilmez. Bir egzoz sistemi üzerinde 2 tane susturucu ve enjeksiyonlu arabalarda bir de katalitik konvertör bulunur. Bu susturucular, orta ve arka susturucu olarak adlandırılırlar. Egsoz modifiyesine önce arka susturucu değiştirilmelidir. Arka susturucuyu değiştirmek ortaya göre daha fazla performans artışı sağlar.

Kısa kısa…

Bu uygulamadan sonra, aracınızın sesinde büyük bir artış olacağını unutmayın! Buda polislerle sizi yakınlaştıracaktır.

– Bu uygulamada performans artışı yüksek devirlerde görülür. Yani düşük devirli kullanan kullanıcılarımız özellikle şehiriçinde bu uygulamadan performans artışı beklemeyiniz. Bunun için size chip tuning önerilebilir.

– Bu sistemde başlı başına markalar: Supersprint, Remus…

YouTube Preview Image

Biray KORKMAZ

Otogol.com

1 Comment

  1. ahmet

    23 Nisan 2015 at 21:04

    ilk defa duydum faydalı bilgi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir