Model İnceleme

2014 MINI Cooper

on

2013 Los Angelas Otomobil fuarında tanıtılan ve büyük ilgi toplayan model 2014 Yeni Cooper. MINI hayranlarını ne gibi yenilikler bekliyor, bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Dış tasarımda ilk olarak gözümüze çarpan detay farlar. MINI Cooper’ın  tarzını yansıtan yuvarlak ön farların içerisinde yarım çember led gündüz farları eklenmiş. Stop farları ise daha da büyütülmüş. Stop farları gibi Yen Cooper’da büyümüş, bir eski modeline göre 98 mm daha uzun ve 44 mm daha geniş. (Toplam uzunluk: 3.821 mm) 

İç mekanda ise klasik MINI tasarımı ince değişikliklerle aynı tarzını korumaya devam ediyor. Konsola yerleştirilen 8.8 inç’lik bilgi ve eğlence ekranı bir çok fonksiyonu kontrol etmeye yarıyor. Hız ve devir göstergeleri renklerinde de değişiklikler yapılmış. 

İlk olarak Cooper, Cooper D, Cooper S versiyonları satışa sunulacak. 

2014 MINI Cooper

Yeni Cooper’da yenilenmiş 3 silindirli 1.5 litrelik, 136 beygir güç üreten motor görev alıyor. Bu motor aracı, 0-100 km/s hıza 7.9 saniyede çıkarıyor. (Bir eski versiyon 122 beygirdi.)

2014 MINI Cooper D

Yeni Cooper D’de yine yenilenmiş 3 silindirli 1.5 litrelik 116 beygir güç üreten dizel motor görev alıyor. 

2014 MINI Cooper S

Performans sever Cooper kullanıcılarına hitap edecek olan Yeni Cooper S’de ise 4 silindirli 2.0 litre hacimli motor görev alıyor. Bu motor 192 beygir güç üretiyor.

BMW grubu motorları bir hayli revize etmiş ve yakıt tüketimi konusunda oldukça azalma mevcut.

Modelin Avrupa başlangıç fiyatı 18.000 Euro olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir