Model İnceleme

2015 Ford Mustang

on

50 yıldır üretilen ve efsanevi olan Mustang 2015’te yenileniyor. Dünya genelinde 9 milyon satış rakamına ulaşan Mustang, yenilenmiş hali ile de güç ve estetiği kullanıcılara ve otomobil severlere sunmaya devam edecek.

Efsanevi model keskin hatlarından kurtularak biraz daha yumuşak çizgilere sahip olacak. Ön farlar ve arka stoplarda ki üç parça’lı dizayn, alçaltılmış tavan, genişletilmiş tampon, kaputta ve yanlarda ki detaylar büyük bir uyum içinde. Köpek balığını andıran tasarım kullanıcıya ilk bakışta gücü hissettiriyor.

İç mekanda, daha kaliteli malzeme kullanılarak ufak değişiklikler yapılmış. Mustang sadeliğini koruyan iç mekan, deri direksiyon simidi, deri koltuklar, üç kanallı havalandırma gibi bir çok detayı içeriyor. Orta konsola kullanıcı konforunu arttırmak için bilgi ekranı yerleştirilmiş. Bu bilgi ekranı, Intelligent Access, SYNC, MyFord Touch, Track Apps, MyColor, Navigasyon, Akıllı Telefon Adaptasyon, Shaker Pro Müzik gibi bir çok özelliği içeriyor.

Bir Mustang hayranını en çok ilgilendirecek kısım tabi ki aracın kalbi olan motor ve yürüyen aksam. Eski modeline göre yürüyen aksamda ki en büyük fark; arka bağımsız süspansiyon sistemi. Bunun sürüş konforunda oldukça fark sağlayacağından şüphe yok. 

Kaputun altında ise yine eski modeline göre geliştirilmiş motorlar görev yapacak. Yakıt tüketimini ve verimliliği arttıracak gelişmeler yapılmış. Bu geliştirmeler emme manifoldu, supap mekanizmasında yapmış. Motor seçenekleri ise şu şekilde olacak,

– EcoBoost, Dört silindirli, 2.3 Litre hacime sahip turbo beslemeli motor, 305 beygir güç ve 407 Nm tork üretiyor. Bu motor Avrupa’lı kullanıcılar için geliştirilmiş.

– Altı silindirli, 3.7 Litre hacime sahip motor, 300 beygir güç ve 365 Nm tork üretiyor. Bu motor eskisine göre %10 daha fazla yakıt tasarruflu ve 6 ileri manuel şanzımanla gelecek.

– En güçlü versiyon ise, sekiz silindirli, 5.0 litre hacime sahip motor, 420 beygir güç ve 528 Nm tork üretebilecek. 

2015 Ford Mustang Fotoğraf Galerisi

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir