Model İnceleme

2014 VW Golf Sportsvan

on

Frankfurt Otomobil Fuarında sergilenecek olan Golf Sportsvan, 7. nesil Golf’ün daha yüksek ve geniş versiyonu diyebiliriz. Golf Sportsvan, Golf Plus’ın yerine geliyor gibi görünüyor.

Şimdilik concept olan model, Frankfurt Otomobil Fuarın’da sergilenecek ve 2014’ün ortalarında seri üretime başlanacak. Almanya’da ön siparişler alınmaya başlandı. Golf 7‘ye göre 224 mm daha uzun olan Golf Sporsvan, bu uzunluk artışını iç mekanda daha ferah oturma alanı ve bagaj kapasitesi için kullanmış. 180 mm ileri – geri kayabilen arka koltuklar ile bagaj hacmi maksimum 1512 litreye kadar çıkabiliyor. (Koltuklar en arkadayken ve açıkken hacim 498 litre.)

Golf Sportsvan güvenlik ve donanımlarıyla da keyifli yolculuğu destekliyor. Standart olarak, 7 hava yastığı, 5′ dokunmatik multimedia ekranı, acil fren, şerit destek sistemi, kör nokta sistemi, adaptif şasi sistemi, park asistanı gibi bir çok özelliği bünyesinde bulunduruyor.

Kaputun altında 6 farklı motor görev yapacak. 1.4 litrelik turbo benzinli motorun,  85, 110, 125 ve 150 Hp’lik, 1.6 lt TDI’ın ise 90 ve 105 Hp’lik seçenekleri olacak. Daha güçlü dizel motor tercih edenler için; 2.0 lt TDI motorun 150 Hp’lik versiyonu da olacak. Tabi ki bu seçenekler Avrupa için. Türkiye’de ki motor seçenekleri ve aracın ne zaman geleceği henüz belli değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir