Model İnceleme

Business Class: 2015 Audi A6

on

Business Class’ın galibi Audi A6 ailesi güncellendi. Yeni motor, şanzıman, farlar ve bilgi-eğlence sistemi A6 ailesini daha etkileyici, daha güçlü, daha cazibeli ve daha sofistike yapıyor.

A6’nın dizaynı şıklık ve zerafeti tam anlamıyla sunuyor. Izgara, farlar, hava giriş yatakları, tamponlar, yan marşpiyeller ve egzoz bir bütünlük içerisinde dikkatlice tasarlanarak Yeni A6 ortaya çıkmış. Opsiyonel olarak, Led veya Matrix Led teknolojisi ile donatılmış farlar da tercih edilebiliniyor.

Aracın sert, güvenli gövde ve şasisini oluşturan sayısız alüminyum elementi ve çelik sistematik bir şekilde hafif yapı konseptine göre dizayn edilmiş. Örnek olarak, Yeni A6 1.8 TFSI sadece 1535 kg. Bu gövde yapısının sonucunda, titreşimsel olarak konfor mükemmel, kabin içi gürültü oldukça düşük.

İç mekan da, Audi kullanıcıları için kaliteden ödün vermeden, en ince ayrıntısına kadar düşünülerek dizayn edilmiş. Şık renkler ve özenle seçilmiş kaliteli malzemeler kullanıcılara içeride oldukça ferah bir atmosfer sunuyor. Taş grisi(A6) ve Salsa kırmızısı(S6) iç mekanda tercih edilebilecek renk seçenekleri olacak. Ön koltuklarda opsiyonel olarak masaj sistemi sunuluyor. 8 inçlik bilgi-eğlence sistemi ise Nvdia tarafından üretilen Tegra 30 grafik chip’i kullanıyor.

A6 ve A6 Avant için beygir güçleri 190 HP ile 333 HP arasında değişen üç farklı TFSI, 150 HP ile 326 HP arasında değişen beş farklı TDI motor seçeneği olacak. Euro 6 standardına uygun olan tüm motorların CO2 emisyonları %22 düşmüş. S-Tronic şanzımanla donatılmış 1.8 TFSI A6 100 kilometrede sadece 5.7 litre, 2.0 TDI(150 Hp) A6 4.2 litre yakıt tüketim değerine sahip.

Türkiye’deki motor ve şanzıman seçenekleri henüz belli değildir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir