Model İnceleme

2015 Jaguar XE detaylandı…

on

2015 Jaguar yeni XE huzurlarınızda… Bir çok otomobil yazarı tarafından ‘bebek Jaguar’ olarak adlandırılan model, BMW 3 Serisi, Mercedes-Benz C Serisi ve Audi A4’e sıkı bir rakip olarak geliyor.

Yeni XE’nin en büyük iddiası kendisine özgün alüminyum şasi. Hafif metallerden üretilen şasinin avantajı, modelin sınıfındaki diğer otomobillere göre daha hafif olması(1474 kg). Bu hafifliğin kullanıcıya sunduğu avantajlar ise, yakut ekonomisi ve dinamik performans.

Jaguar ve Land Rover’ın yeni motor teknolojisi olan ‘Ingenium Motor’ ilk olarak XE’de sunulacak. İlk olarak turboşarjlı, 2.0 litre hacme sahip 4 silindirli benzinli üniteler ve daha sonra twin-turbo dizel üniteler motor yelpazesinde yerini alacak. İlk olarak pazara sunulacak olan motor, 2.0 D – 161 bhp güç üretecek. (6-ileri manuel şanzıman, CO2 emisyonu: 99g/km)

Yeni Land Rover Discovery’de de kullanılan 8 inçlik dokunmatik ‘InControl’ bilgi-eğlence sistemi, düşük hız cruise kontrol (2-19 mph arası, kaygan zeminler için), acil durum fonksiyonu, şerit takip sistemi, adaptif cruise kontrol, otomatik park etme, 380W Meridian stereo – 10 Hoparlör gibi teknolojik donanımlar, Yeni XE’de kullanıcıya sunuluyor.

Yeni XE’nin tüm detayları 2 Ekim 2014’de Paris Motor Show’da açıklanacak…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir