Model İnceleme

Fiat 500’ün en yeni üyesi 500X ile tanışma zamanı

on

Fiat 500’den  ilham alınarak geliştirilen 500 ailesi’nin en yeni üyesi Fiat 500X, standart gövde tipinde 4×2, Cross gövde tipinde ise 4×4 veya 4×2 Traction+ çekiş sistemlerine sahip versiyonlarla Mart ayında Türkiye pazarında satışa sunuldu.

Kompakt boyutları, iç ve dış malzeme kalitesi, sınıfında ilk kez kullanılan donanım özellikleri sayesinde rakipleri arasında fark yaratacak olan 500 Ailesi’nin en yeni üyesi ve yeni crossover’ı Fiat 500X; küçük Retro sever gezginlerin yeni yol arkadaşı oluyor ve mükemmel bir sürüş keyfi yaşatıyor.

Hem doğaya tutkun hem de şehirli otomobil meraklılarının zevk ve ihtiyaçlarına uygun olarak İtalya’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Fiat 500X, şanzıman seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Fiat 500X, ZF tarafından geliştirilen 9 ileri tam otomatik vites seçeneğini sunan ilk Fiat modeli oldu. Eco Drive Live teknolojisi ile de çevreye en az miktarda karbondioksit salınması sağlanırken aynı zamanda yüzde 16 oranında yakıt tasarrufu sağlanıyor.

Yenilikçi teknolojileriyle de fark yaratan Fiat 500X, sahip olduğu MacPharson tam bağımsız arka süspansiyon sayesinde; konfor ve yol tutuşu arasındaki ideal dengeyi kullanıcılarına sağlamasının yanı sıra ESP, 6 hava yastığı, yokuş kalkış desteği, viraj içini aydınlatan sis farları gibi özelliklere ek olarak, isteğe bağlı olarak tercih edilebilen adaptif hız sabitleme sistemi, şerit takip sistemi ve kör nokta uyarı sistemi, çarpışma önleme sistemi gibi üst düzey teknolojiler ile kendi sınıfında fark yaratıyor.

Kusursuz bir tasarım sunan Fiat 500X, bilgi-eğlence donanımlarıyla da sürüş keyfini arttırıyor. Fiat 500X’in, 5 inç veya 6,5 inç olarak tercih edilebilecek dokunmatik U-Connect ™ sisteminde Bluetooth bağlantısı, Aux-in, USB ve SD portları ile sesli komut özellikleri standart olarak yer alıyor. 5 inçlik U-ConnectTM sisteminde TomTom 2.5D navigasyon özelliği de tercih edilebilirken, 6,5 inçlik versiyonunda 3D haritalar, yol rehberliği ve sesli komutla adres girme özellikleri standart olarak bulunuyor.

Otomobilinizi yenileyecekseniz ya da ilk defa otomobil almayı düşünüyorsanız otomobil modelleri araştırırken, hiçbir otomobilde bulamayacağınız kadar çok alternatife sahip olan Fiat 500X modelini mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. 500X fiyatları hakkında bilgi almak için Fiat web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir