Rehber

Filo Yönetiminde Verimlilik Nasıl Sağlanır?

on

 

Filo Yönetiminde Verimlilik Nasıl Sağlanır?

Hedef Filo bünyesinde artık sadece büyük ve kurumsal firmalar değil orta ve küçük ölçekli firmalar da filo kiralama avantajlarından yararlanan şirketler arasında bulunuyor. Çünkü günümüzde şirketlere araç almanın dezavantajları ile filo kiralama avantajları karşılaştırıldığı zaman büyük ölçüde zaman kazanıldığı ve masrafların büyük ölçüde azaldığı görülüyor.
Özellikle yaşanan kazalar, yakıtların artan maliyetleri, bakım ve vergi masrafları, sigorta ve kasko zorunluluğu derken şirketler araba almak yerine filo kiralamayı tercih ediyor. Böylece tüm bu zaman ve nakit kaybından kurtuluyor. Filo yönetimini çok daha verimli hale getirmek için yapılabilecekler, aşağıdaki gibi sıralanıyor;

Araç takip sistemleri

Araçları yakından takibe alan Hedef Filo, şirketiniz için filo kiralamanın verimliliğini en üstü düzeye taşıyor. Araç takip sistemleri, filo kiralama sırasında kötü araç kullanımını engelliyor, araçların konumlarını anlık olarak görüntüleyebiliyor ve sürücü performansını analiz etmenizi sağlıyor. Bu kadar disiplinli bir şekilde takip edilen filo hizmetlerinde herhangi bir aksaklığın, işinizi engellemesi de ortadan kalkıyor ve filo kiralamadan aldığınız verim artıyor.

Yakıt takibi

Tüm yakıt boşaltma ve kullanım raporlarını takip etmeye yarayan bir yakıt yönetimi bulunuyor. Yakıt yönetimi, araçların yakıt tüketimindeki arızaların da saptanmasını sağlıyor. Üstelik aracın bakım zamanı da yakıt takibi sayesinde belirleniyor. Böylece filo kiralama hizmetlerinden yararlanan şirketlerin bakım veya yakıt kullanımıyla ilgili vakit kaybetmesi engelleniyor.

Kaza yardımı

Hedef Filo araçlarında kaza yardımı modülü bulunuyor. Bu modül sayesinde sürücüden alınan bilgiye göre kazanın ciddiyeti belirleniyor ve en kısa zamanda polis, çekici ya da ambulans gönderilmesini sağlıyor.
Kargo takibi
Hedef Filo’da bulunan kargo takibi, müşterilerin kargolarını takip etmeye yarayan bir sistem. Kargo araca yüklendiği an müşteriye mail yoluyla bilgi veriliyor. Böylece ulaşım konusunda yaşanacak her türlü aksaklık veya vaktinizi kaybedecek görüşmeler ortadan kalkıyor. Kargo şirketleri için iş verimini oldukça yükseğe taşıyan bir filo kiralama hizmeti.

Çalıntı araç kurtarma

Araçların çalınması durumunda takip sistemi araçlarla ilgili tüm bilgileri takip sistemi merkezine bildirilir ve bu bilgiler polisle paylaşılarak aracın kurtarılması sağlanır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir