Model İnceleme

2015 Yeni Seat Ibiza Türkiye’de Satışta!

on

Seat’ın sportif ve dinamik modeli Ibiza, tamamen yenilenmiş şekilde Türkiye’de satışta! 30 yıl içerisinde 5 milyon satış rakımını geçen Ibiza, Seat’ın en başarılı modeli. Yeni Seat Ibiza’da ki tüm yenilikler şu şekilde;

Dış tasarımda yenilikler

Beş kapılı Ibiza, üç kapılı Ibiza SC ve Ibiza Sport Tourer versiyonların dış tasarımı hem tüketiciler hem de potansiyel tüketicilerin büyük beğenisini kazandı. Bu nedenle yeni seride yapılan değişiklikler LED gündüz sürüş farları, 16 ve 17 inçlik yeni jant tasarımı ve Moonstone Gümüş, Chili Kırmızısı gibi yeni renk seçenekleriyle sınırlı tutulmuştur.

2015 Seat Ibiza

İç mekanda büyük farklılık
Yeni iç mekan tasarımının temelinde tamamen kişiselleştirilebilir unsurlar içerme anlayışı yer alıyor. Sürücüyü merkeze alan gösterge paneli ve tüm unsurların yerleştirme düzeni sürüş zevkini artırıyor. Ayrıntılara verilen önem, direksiyon, havalandırma ızgarası, gösterge paneli ve radyo gibi tüm öğelerde göze çarpıyor. Yeni arayüz sürücü ile teknoloji arasındaki ilişkiyi ön plana çıkaracak şekilde tasarlanmış. Yeni tasarlanan çizgileri arayüz kullanımını kolaylaştırırken, ekran tasarımı ise sürücüye doğru hafif eğimi ile fiziksel bir referans noktası sunuyor.

2015 Seat Ibiza İç Mekan

Yeni kişiselleştirme düzeyi
Yeni Ibiza, hayatın kendisi kadar farklı ve renkli. Tüm Ibiza ailesi için geliştirilen yeni Renk Paketleri kişiselleştirme anlayışını da yeni bir düzeye taşıyor. Bu kompakt otomobil, her türlü yaşam tarzına mükemmel uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiş. Bismuth ve Velvet renklerinin yer aldığı Renk Paketleri kullanıcıların kendini cesur bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, Titanyum gri ve siyah gibi farklı renkler de sunuluyor. Yeni Ibiza’da, herkesin tercihine uygun bir Renk Paketi mevcut.

Her Renk Paketi, seçilen renge uygun döşeme unsurlarıyla birlikte geliyor. Dış tasarımda, alüminyum alaşımlı jantlar, ön ızgara çerçevesi ve yan aynalar bu renklere sahip. İçeride ise döşeme, havalandırma ızgara çerçeveleri, direksiyon ve vites kolunun ince detayları renk paketinin içerisinde yer alıyor. Bir diğer karakteristik özellik de 16 veya 17 inç olarak sunulan iki renkli alaşımlı jantlar. Böylece, Ibiza’nın dış rengi ile Renk Paketleri’nin çok farklı şekilde birleştirilmesi mümkün hale geliyor.

2015 Seat Ibiza

Yeni güvenlik sistemleri
SEAT Ibiza’da yer alan yorgunluk tespit sistemi, direksiyon yönlendirmelerine dayanarak sürücünün konsantrasyonunun azaldığı durumları hemen tespit edip, zamanında gerekli uyarıları yapıyor. Bir diğer yeni güvenlik sistemi de ikincil çarpışma freni. Bu sistem, yaşanan bir kazanın ardından otomobilin kalan kinetik enerjisini boşaltmak için otomatik olarak yavaşlamasını sağlıyor. İlk çarpma anında hava yastıklarının açılması halinde frenlere elektronik stabilite programı uygulanıyor ve uyarı ışıkları otomatik olarak devreye giriyor. Her iki güvenlik sistemi de Yeni Ibiza’da standart olarak sunuluyor.

Yepyeni motor seçenekleri

SEAT Ibiza’da baştan aşağı yeni geliştirilen benzinli ve TDI motorlar yer alıyor. Başlangıç düzeyindeki benzinli motor 1 litre hacme sahip, üç silindirli, 75 HP güç üretiyor. EcoTSI teknolojisi ve DGS şanzımana sahip 110hp gücünde bir motor versiyonu da bulunmaktadır. Serinin diğer benzinli motoru 1.2 litre, 90 HP güç üreten TSI teknolojisine sahip.

Üç silindirli, 1.4 litre yeni TDI’ın dikkat çekici teknik özellikleri arasında, ağırlığı düşüren alüminyum silindir bloğu, daha yumuşak ve sessiz çalışma özellikleri sağlayan denge şaftı modülü, suyla soğutulan ara soğutucu ve maksimum 2000 bar basınçlı enjeksiyon sistemi sayılabilir. 90 HP olarak sunulan dizel motor hem manuel hem otomatik vites seçenekleri ile satın alınabilecek.

2015 Seat Ibiza

Azami verimlilik
En yeni EU6 emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirilmiş üç ve dört silindirli versiyonlar, yakıt tüketimi ve emisyon rakamlarıyla da her açıdan dikkatleri üzerine çekiyor. 90 HP güce sahip 1.4 lt. TDI motor 3,8 litre yakıt tüketimine sahip. Ayrıca, 1.0 EcoTSI 110 HP ve 1.4 TDI 90 HP motorlar, DSG çift kavramalı şanzıman ve Start&Stop teknolojisi ile sunuluyor.

En yeni nesil bilgi-eğlence sistemi
Dokunmatik ekran özelliğine sahip en yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri ve entegre navigasyon, USB girişi ve Bluetooth üzerinden müzik dinlemenizi sağlıyor. Zengin bir ses deneyimi için de opsiyonel SEAT Ses Sistemi sunuluyor. Altı hoparlör ve bagaj bölmesinde yer alan subwoofer, ayar seçenekleriyle en hassas kulakları bile mutlu etmeye hazır.

Ön ve arkada yer alan opsiyonel sensör de park ederken mesafenin takip edilmesini sağlıyor ve hem sesli hem de ekran üzerinden uyarılar veriyor. Opsiyonel olarak sunulan arka görüş kamerası ekran üzerinden kolayca park etmeye yardımcı oluyor.

2015 Seat Ibiza Multimedia Bilgi Sistemi

Yüksek seviyede donanım

Reference modeli konfor ve güvenlik donanımının tüm özelliklerini içinde barındırması nedeniyle etkileyici olmayı başarıyor. Reference paketinin üstünde yer alan Style versiyonda ise renkli dokunmatik ekran standart olarak sunuluyor. Ayrıca, yeni Ibiza geniş renk, opsiyon ve aksesuar seçenekleriyle daha önce hiç olmadığı kadar kişisel tarz ve tercihlere mükemmel şekilde uyumlu hale getirilebiliyor.

2015 Yeni Seat Ibiza Fiyat Listesi

Yeni Ibiza 1.0 lt 75 hp Reference 37.000 TL

Yeni Ibiza 1.2 lt TSI 90 hp Reference 40.000 TL

Yeni Ibiza 1.2 lt TSI 90 hp Style 44.000 TL

Yeni Ibiza 1.4 lt TDI CR 90 hp Reference 49.900 TL

Yeni Ibiza 1.4 lt TDI CR 90 hp Style 54.000 TL

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir