Model İnceleme

Fransız Gücü: 2017 Renault Clio RS

on

Yeni Clio RS 200 EDC, Clio RS Trophy ve Clio GT-Line olmak üzere iki farklı üyeyle yoluna devam edecek. Hatlarında ufak dokunuşlar haricinde ciddi anlamda değişiklik olmayan 2017 Clio RS’nin teknolojisi ve teknik özelliklerinde geliştirilmelere gidilmiş.

Yeni Clio RS, Trophy versiyonunda iki farklı benzinli motor seçeneğine sahip olacak. (200 HP, 220 HP) Bu benzinli ünitelere çift kavramalı 6 ileri otomatik EDC şanzıman eşlik edecek.

Kendi segmentinde bir ilki gerçekleştiren Clio RS, kullanıcılara 3 farklı şasi seçeneği sunuyor. Böylece, Clio RS kullanıcılarına kendi sürüş tarzlarına göre kendi Clio RS’lerini yaratma şansı veriyor. Mesela, Trophy şasi, 18 inç jantlar 20mm alçaltılmış ön, 10mm alçaltılmış arka süspansiyonlar ile mükemmel sürüşü sunuyor.

Yine bu segmentte ilk olarak; Trophy versiyon Clio RS’nizi, Clio R.S 16 Consept modelinden ilham alınarak yapılmış olan özel Akrapovič egsoz sistemi ile donatabilirsiniz.

200 Hp’lik güç ünitesi sadece Sport ve Cup şasi ile tercih edilebilirken, 220 Hp’lik versiyon Trophy versiyonu ile tercih edilebilinecek. Trophy versiyonunun 0-100km/sa hızlanması ise 6.6 saniye ve maksimum çıkabildiği hız 235km/sa.

Renault Clio RS kendi segmentinde hiç bir markanın sunmadığı bir çok özelliği sunarak da segmentinde üst sıralara oynuyor. Bu özelliklerden bazıları; kalkış kontrol, RS Drive sistemi (üç farklı kullanış modu; Normal, Sport ve Race), RS Vision.

RS Vision: Aracın ön yüzü tamamen led aydınlatma teknolojisi ile donatılmış ve aydınlatma konusunda mükemmeli sunuyor. Farlar ve ön tampondaki led aydınlatmalar, Clio RS 16 Concept modelden esinlenerek dizayn edilmiş ve yerleştirilmiş.

Yeni 18 inç jantlar, kapı eşikleri, ön tampona, jantlara ve direksiyona yerleştirilmiş RS logosu, spor spoiler, arka difüzör ve iki çıkışlı egsoz gibi ince detaylar da kullanıcıları bekliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir