Rehber

Miles&Smiles Kredi Kartınız İle MTV Ödemesi

on

Miles&Smiles Kredi Kartınız İle MTV Ödemenizi Taksit Taksit Yapın

Araç sahiplerinin her yıl ödemekle yükümlü olduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi, Ocak ve Temmuz ayında olmak üzere yılda iki kez ödenilmekte olup Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafik şubelerine kayıtlı bulunan motorlu kara taşıtları ile uçak, helikopter ve motorlu deniz taşıtları bu vergiyi ödemekle yükümlüdür.

Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu nasıl belirleniyor? Aracın türü, yaşı ve silindir hacmi dikkate alınarak kanunda belirtilen tarifelere göre vergi tutarı belirlenmekte. Otomobil ve motosikletlerin vergi hesaplamasında aracın yaşı ve silindir hacmi esas alınırken, otobüslerde aracın yaşı ve oturma kapasitesine göre, kamyon ve kamyonetlerde ise aracın yaşının yanı sıra azami toplam ağırlığı göz önünde bulundurularak MTV tutarı hesaplanıyor.

Artan MTV tutarları nedeniyle kimi araç sahipleri borcunu öderken zorlanabiliyor. MTV ödemenizi çok daha uygun koşullarda yapabilmek için, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den, Garanti İnternet Şubesi’nden, Garanti Cep Şubesi’nden, garanti.com.tr’den, 444 0 333 Alo Garanti’den ve şubelerde bulunan online bankacılık kiosklarından ve bonusflaş ile yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine 3 taksit fırsatını sakın kaçırmayın.

Bu avantajlı fırsattan faydalanmak için Garanti Bankası’nın resmi uçuş kartı Miles&Smiles ile gib.gov.tr, Garanti İnternet/Garanti Cep, BonusFlaş, garanti.com.tr’den kolayca ödemenizi 3 taksit ile yapabiliyorsunuz. Kampanya şartları hakkında bilgi almak ve MTV ödemenizi 3 taksitle yapma şansını yakalamak için https://www.milesandsmiles.net/mtv-odeme adresini ziyaret etmeyi ve kampanyadan faydalanmayı unutmayın, son gün 1 Ağustos!

BonusFlaş ile ödeme yapabilmek için uygulamanın en güncel versiyonunu App Store ve ya GooglePlay Store’dan indirebilir, garanti.com.tr/bonusflas BonusFlaş üzerinden, Ödemeler menüsünde yer alan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme adımından plaka bilgisini girerek, seçeceğiniz kart ile ödemenizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus kart sahibi iseniz ve MTV borcunuzu SMS ile sorgulamak isterseniz “MTVSOR PLAKA NO” yazıp 3340’a göndererek MTV tutarınızı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. MTV borcunuzu SMS ile ödemek için “MTVÖDE KART SON 6 HANE PLAKA NO” yazıp 3340’a göndermeniz yeterli.

Borç tutarınızı öğrendikten sonra, MTV ödemenizi son ödeme tarihi olan 31 Temmuz’a kadar yapmayı ihmal etmeyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir