Rehber

Araçlar için Kaskonun Önemleri

on

Araçlar için Kaskonun önemleri

Aracınızın temizliği olmasa da olur, dikiz aynası süslenmese de makul, koltuklara kılıf almasanız da oturabilirsiniz ancak aracınızın bir olmazsa olmazı var ki, olmazsa olmaz.

Aracınızı yıkatmadığınızda başınıza gelebilecek en kötü şey üzerine yazılacak “beni yıka” yazısı olur. Temizlik her ne kadar önemli olsa da aracın olmazsa olmazı değildir, arabanızı yıkatmasanız da bir süre idare edebilirsiniz. Belki de aracın renginden sıkılıp biraz kahverengi bir araç kullanmak istemişsinizdir, olamaz mı, olabilir…

Özellikle kadın sürücülerin arabalarının olmaza olmazı sayılan dikiz aynası süsleri de aslında olmasa da olur. Aynaya takılan bir ayıcık veya nazar boncuğu eksik olsa hiçbir şey kaybetmezsiniz. Her ne kadar kamyon arkası yazısı kadar klasik olsa da torpidonun veya arka bagaj kısmının üstünde başı sallanan bir köpek durmasa da aracınız performansından bir şey kaybetmez. Stickerlar aracınızın havasına hava katıyor kabul ediyoruz, ancak onlar olmadan da karizmatiksiniz. Eliniz direksiyonda, saatinizin göründüğü bir fotoğraf sosyal medya hesabınızı süsleyebilir, ancak aracınız için vazgeçmesi imkansız bir parça değildir. Olmasa da olur… Aracınız sosyal medyada pazarlanmadan da sizi gideceğiniz yere götürebilir.

Marka takıntınız var diyelim, olabilir elbette ancak emin olun önemi yok. Aracın kalitesini belirleyecek tek kıstas marka olmadığı gibi, bir gün karşınıza öyle bir model çıkar ki alışkın olduğunuz markaya bile ihanet edebilirsiniz. Kırmızı arabaları seven biri olabilirsiniz, ancak bir gün mavi bir araç kalbinizi çalabilir. Antika araç meraklıları arasında yer alabilirsiniz ancak bir gün siz de otomatik sürüş deneyiminden etkilenebilirsiniz. Aile yadigarı araç bile gün gelir elden çıkarılacaklar arasında kendine yer bulur. Aracına isim takan, onunla konuşan kişiler bile gün olur, yolda kalır aynı arabayı yaş sınırı ile anılan kelimelerle aynı cümlede kullanır. Siz siz olun asla demeyin, araç bu değişir, vazgeçilmez denilen alışkanlıklardan kolaylıkla vazgeçilebilir.

Aracında rahatlığı önemseyenlerden biri olsanız da koltuğunuzda kılıf veya yastık olmadan da iyi bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Seçeceğiniz otomobilin kendi özellikleri zaman zaman beklentilerinizi karşılayabilir. Belki de duruş sorununuz vardır, sırtınıza onlarca yastık koymadan bir postür merkezinden destek alabilirsiniz. Aracınızın kaportasında yazılar, işaretler, baskı ve renkli desenler olmadan da hayatta kalabilirsiniz. Farları renkli olmadan direksiyona oturmayanlardan olabilirsiniz, olsun geçmesini umuyoruz. LED ışıklar olmadan, farlarınız mor ışık vermeden de siz iyi bir şoförsünüz. Aracın dikkat çekmesi hayati önem taşımıyor. Mühim olan güvenli sürüş ise estetik ikinci plana atılabilir. Otomobilimin vazgeçilmezi dediğiniz pek çok şeyden vazgeçebilir, yine de aracınızı keyifle kullanabilirsiniz. Yeter ki teknik donanımınız sorunsuz, hayatınız huzur dolu, gününüz güneşli olsun.

Otomobil kullanırken tek olmazsa olmazınız ne olmalı diye düşünürseniz, tek bir doğru yanıtınız mevcut, kasko. Her an sürprizlere açık olunan yolculuklarda kötü sürprizlerin, küçük kazaların telafi edilebilmesi için kasko bedeli ücretinin göze alınması gerekiyor. Markalar arasında farklılaşan kasko fiyatları içinde kasko sorgulama yaparak en uygun seçeneği bulabilir, kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Üstelik kasko seçimleri için bütçenizi sarsacak maliyetleri unutmanın vakti geldi de geçiyor bile. Unico kaskonun avantajlarla dolu dünyasında kasko hesaplama işlemi gerçekleştirirseniz, vazgeçilmeziniz olacak kaskoyu bulacaksınız. İlk 3 ay 9 liralık Unico kaskoyu yaptırarak hemen güvenli sürüşü deneyimleyebilir, kendinizi güvende hissederek daha rahat sürüşü garantileyebilirsiniz. Vakit kaybetmeyin, hemen Unikasko ile kaskonuzu yaptırın, fırsatları kaçırmayın. Alışkanlığınız haline gelmesi gereken tek “şey” olan Unikasko, olmazsa olmazınız, yolunuz açık olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir