Rehber

Zorlu Koşulların Kolaylık Sağlayan Güçlü Araçları

on

Her türlü koşulda güçlü duruş sergiledikleri ve yüksek tepe açıları sayesinde rahat ulaşım için 4×4 araçlar ve arazi araçları en akıllı seçim haline geliyor. Çift kabin pikap ya da 4×4 arazi araçları da zorlu arazi koşullarında tam donanımlı araçlar olup, en zorlu yollarda bile rahatça ulaşım sağlayabilmekte. Araç içi sunulan GPS destekleri sayesinde rahatlıkla yolunuzu bulurken, araçların 7 ileri vites ile desteklenmiş motoru sayesinde zor koşullarda güçlü motor yapısının ayrıcalığını hissediyorsunuz.

Yeni modellerde sürücülere sunulan farklı sürüş kombinasyonları ise gerçek anlamda kullanım kolaylığı sağlamakta. Otomatik vitesle geleneksel arkadan çekişli modellerden, manuel vites özelliğiyle arkadan çekişli ya da önden çekişli modellere kadar farklı seçeneklerdeki araçlar 8 ileri otomatik vitesle birleşerek en zor şartlarda bile rahat kullanım imkanı tanıyor. Yüksek hacme sahip turbo motorlar ve ek güç fonksiyonları sayesinde maksimum verimlilik sağlayan arazi araçları, en zorlu koşullarda bile yol almanızı sağlıyor. Yeni model 4×4 araçlar ve arazi araçlarında kullanılan altı silindir motor güçleri, maksimum tork vermesinin yanında hızlı sürüşte bile devri düşürürken yakıt tüketimini de azaltıyor. Bununla birlikte motorun gürültü seviyesini ve karbondioksit emisyonlarının düşük tutulmasına da katkı sağlanıyor.

Pikap segmentinde 4×4 ticari araç, çift kabin pikap, pikap araba ve ticari pikap çeşitleri dahilinde sunulan yol tutuşu, engebeli koşullarla başa çıkma, maksimum performans gibi göstergelerin yanında aynı zamanda konfor da bir diğer önemli etken. Pikap araba ve arazi araçları segmentinde ön kısımlarında bulunan bağımsız süspansiyonlar ve arka kısımlarda bulunan makas yaylar da yük taşıyanlar açısından avantaj haline geliyor. Fakat bu özellikler aşırı tepkiden dolayı engebeli yollarda fazla zıplama ve harekete yol açabiliyor. Bu durumda da aracın yol tutuşu ve tork gücü devreye girerek yine maksimum performans alınmasını beklentisini ortaya çıkarıyor. Ayrıca güçlü arka diferansiyel kilitleri sayesinde engebeli yollarda arka çapraz lastikleri boşlukta kalsa bile yoluna devam edebilme gücüne sahip çift kabin pikap ve 4×4 ticari araçları her türlü mevsim şartına meydan okuyabiliyorlar.

Zorlu arazi koşullarından düz asfalt zemine kadar her türlü zeminde maksimum performansı gösteren araçların yol tutuşları da sürücüleri tatmin edecek düzeyde oluyor. Şehir şartlarında ve düz yollarda da kolay kullanım konforu veren pikap otomobil ve arazi araçları, geniş iç yapıları sayesinde çok kişiyle birlikte yolculuğa çıkılması imkanını sağlıyor. Bu noktada araçların iç kısımlarındaki oturma pozisyonları da diz mesafeleri düşünülerek zor koşullarda bile yüksek konfor alınmasını sağlıyor.

Yeni nesil teknolojik özellikleri sayesinde rahat kullanım imkanı, iç mekan genişliği, zorlu şartlarla başa çıkan güçlü motor ve dış yapısı sayesinde pikap otomobil, ticari pikap arazi aracı ve 4×4 arazi araçları sürücülerin beklentilerine her türlü koşulda karşılık veriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir